mgr Maryna Tieriekhova

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, psychologiem transportu oraz certyfikowanym specjalistą z zakresu Biosugestii.

Ukończyłam Widział Psychologii o specjalności Psychologia Kliniczna oraz studia podyplomowe z Psychologii Sądowej i Psychologii transportu.

Swoje doświadczenie zdobywałam w Obwodowych Szpitalach Psychiatrycznych, gdzie pracowałam przez 10 lat na oddziałach o różnym profilu ( zarówno na oddziałach neuroz, jak i na zamkniętych ogólno - psychiatrycznych). Podstawową formą mojej działalności było prowadzenie badań psychologicznych osób w ramach ekspertyzy sądowej, pracowniczej i wojskowej. W tym samym czasie pracowałam jako psychoterapeuta z osobami cierpiącymi na depresję, lęk, bezsenność, psychosomatykę itd.

Jestem w trakcie pisania naukowej pracy doktoranckiej na temat Fenomenologii zaburzeń depresyjno-lękowych o różnym pochodzeniu oraz tworzenia programów pomocy psychoterapeutycznej.

W swojej pracy łączę koncepcje i metody z różnych podejść i nurtów. Czasami dość nietypowych dla Polski, takich jak psychoterapia za pomocą kart metaforycznych i przeprowadzenie seansów Biosugestii. Metody te choć nie znane jeszcze w Polsce w wielu krajach (m. in. Francji, Niemczech i Izraelu) są przebadanie i uznane jako skuteczna metoda pomocy psychologicznej.

Pracuję w językach rosyjskim, ukraińskim i polskim.